Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Nauka nie musi być nudna! Przekonały się o tym klasy 3d oraz 3c, które pod opieką pań: B. Zaborowskiej , U. Korzeniewskiej, A. Gruszeckiej –Borys i D. Kuśmirek w środę, 17 listopada 2021 r. wyruszyły na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik.

 

Ekspedycja początkowo zatrzymała się w Praskim Centrum Konesera, gdzie uczniowie mogli zapoznać się z twórczością Papcia Chmiela na wystawie plenerowej dedykowanej kultowym postaciom z komiksu –Tytusowi,  Romkowi i A'Tomkowi, podziwiać dzieła sztuki, lub zapozować do zdjęcia na zaczytanych ławkach. Mniej ambitni schowali się przed zimnem w pijalni czekolady E. Wedla, by rozkoszować się gorącymi napojami.
Przechodząc do głównego punktu wycieczki - po szybkim zorganizowaniu młodzi badacze rozeszli się po obszernym terenie Centrum Nauki Kopernika, by na własną rękę odkrywać tajniki świata. Każdy znalazł kącik dla siebie. Jednych bardziej interesował wszechświat, innych fizyka a jeszcze inni zagłębiali się w tajemnice robotyki lub budowali nowe kontynenty. Przy każdym eksponacie zabawa była przednia. Na tych, dla których wrażeń było mało, czekały różnego rodzaju warsztaty rozwijające kreatywność. Nie było mowy o nudzie!
Pierwsza wycieczka po roku zdalnego nauczania mocno zintegrowała klasy trzecie, które na nowo odnalazły w sobie pasję do pochłaniania wiedzy!

K. Woźniak 3c

Data dodania: 2021-11-22 08:48:59
Data edycji: 2021-11-22 09:04:02
Ilość wyświetleń: 56

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej