Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Spotkanie autorskie z Piotrem Plebaniakiem

Spotkanie autorskie z Piotrem Plebaniakiem

W naszej szkole  mieliśmy przyjemność gościć Piotra Plebaniaka, pisarza, dziennikarza, reportera i naukowca buszującego w socjologicznych i antropologicznych  zagadnieniach współczesnego świata.


Polak z pochodzenia, a z wyboru od ponad dwudziestu lat mieszkaniec Tajwanu jest również   wybitnym specjalistą przedstawiającym  i przybliżającym w swoich publikacjach w przejrzysty sposób  geopolityczne rozgrywki, w których na szali są losy świata.

 

Piotr Plebaniak przez miesiąc  odbywał tourne po Polsce. Był zapraszany jako ekspert do telewizji, radia, redakcji czasopism. Bardzo ciekawą charakterystykę autora podał Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”. W weekendowym wydaniu tej ogólnopolskiej gazety (9-10 grudnia) napisał  „…jednym z najbardziej szalonych, człowiekiem, który niemal nie zwariował na punkcie goaszańskiej  tradycji jest  Polak, Piotr Plebaniak, żyjący od lat na Tajwanie ekspert i autor licznych książek o Chinach. Od lat z pasją zajmuje się fotograficznym  dokumentowaniem tego ludu. Ile ma już zdjęć? W jego archiwum są już tysiące. Nie opuszcza żadnego z goaszańskich festiwali. Poznał wodzów plemion, uwiecznił na zdjęciach ich samych, ich kobiety i dzieci…”

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że autor sprezentował naszej szkole pakiet 18 ofoliowanych zdjęć, które wkrótce pojawią się na jednej ze ścian na parterze.

 

Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie klasy 3 i 2 mieli okazję uczestniczyć w uczcie intelektualnej. Autor w błyskotliwy sposób przedstawił  teorię uzależnień behawioralnych. Ukazał jak patrzeć na ludzkie charaktery poprzez filtr „fetysza dostarczającego hormony szczęścia”. Mówił o przyjaźni, szacunku, o godności, prawie, moralności i ideologii. Już tylko na zakończenie spotkania Piotr Plebaniak przedstawił nam  kilka  artystycznie wykonanych zdjęć autochtonicznej ludności nazywanej też aborygenami.

 

Data dodania: 2024-01-09 11:02:12
Data edycji: 2024-01-09 11:27:06
Ilość wyświetleń: 223

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej