Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Radosna Niepodległa

Radosna Niepodległa

To było pierwsze takie świętowanie niepodległości! Uczniowie i nauczyciele Słowaka połączyli siły z SP1 w Karczewie i na dziedzińcu karczewskiej podstawówki w minioną sobotę przez dwie godziny stworzyliśmy właściwie nie tyle spektakl, ile wielowymiarowe widowisko artystyczno-multimedialne, które porwało kilkuset przybyłych widzów!

Wydarzeń na scenie było tyle, że, przytaczając je wszystkie, możemy przyprawić Was o zawrót głowy! Ale spróbujmy – efektowna pirotechnika, biało-czerwone świece dymne podczas hymnu, oflagowany budynek szkoły, podświetlony imponująca iluminacją, na scenie poezja śpiewana i pieśni patriotyczne, te dobrze znane oraz takie zupełnie nieoczywiste, prezentowane klasycznie i we współczesnych odsłonach, wykonywane przez najmłodszych, średnich i najstarszych, pojedynczo, w duecie i grupowo, z podkładem muzycznym i a cappella, a nawet przy akompaniujących na scenie skrzypcach! Choreografie taneczne prezentowane w kostiumach z epoki, flagi, gazetki z ówczesnymi artykułami, tablica, na której każdy mógł przedstawić swoje rozumienie wolności, nagrania multimedialne z przesłaniem od dyrektorów naszych szkół i przedstawicieli aktywnych lokalnie grup społecznych oraz występ teatralny karczewsko-otwockiej grupy teatralnej Nietakt, prezentujący trzy specjalnie na tę okoliczność napisane scenki pt. „Gdyby nie niepodległość”, tworzące spójną całość ze wspomnianymi nagraniami, a na końcu (jeśli jeszcze się nie zgubiliście!), gdyby komuś było mało atrakcji… karaoke! A że było dosyć chłodno, każdy mógł – po żołniersku – posilić się wyborną gorącą grochówką.

Razem z SP1 w Karczewie oddaliśmy hołd Niepodległej w sposób niezaprzeczalnie godny. Wszystkim, którzy przyczynili się do tego wymagającego, trudnego, ale jakże satysfakcjonującego przedsięwzięcia najserdeczniej dziękujemy! A szczególnie miłym jest fakt, że wydatnie pomagali nam nasi absolwenci – trudno wyobrazić sobie większy gest docenienia dla szkoły niż bezinteresowne zaangażowanie w jej inicjatywy ludzi, którzy przecież już nic nie muszą, już opuścili jej mury, ale wracają, poświęcając swój czas, by ciągle być częścią społeczności, którą ich (była) szkoła tworzy…

A niech tam! Na koniec nieco nieskromnie, ale chyba nam dzisiaj wolno – możemy być z siebie naprawdę dumni. Spełniliśmy swój patriotyczny obowiązek i wspólnie z SP1 w Karczewie stworzyliśmy przestrzeń, w której wszyscy chętni mogli poczuć zbiorową emocję dumy narodowej w tym wyjątkowym dniu, jakim dla każdego Polaka jest 11 listopada. Troszkeśmy się przy tym napracowali, ale czego się nie robi dla Niepodległej!

Data dodania: 2023-11-14 10:58:34
Data edycji: 2023-11-14 11:04:01
Ilość wyświetleń: 208

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej