Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Pożegnanie pracowników LO Nr III

Pożegnanie pracowników LO Nr III

Pożegnanie pracowników LO Nr III

 

W piątek 19 czerwca 2026 r. grono pedagogiczne i pracownicy administracji Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Juliusza Słowackiego uroczyście pożegnali troje nauczycieli naszej szkoły: Jolantę Wakulińską, Barbarę Galbarczyk, Macieja Pietruszczaka oraz pełniącą funkcję kierownika gospodarczego Bożenę Wierzbicką. Wszyscy pracownicy od wielu lat współtworzyli nasze liceum, budowali z zaangażowaniem jego wizerunek i renomę w środowisku lokalnym.

 

Podziękowaliśmy naszym kolegom za wieloletnią, sumienną pracę i serce wkładane w kształtowanie młodych pokoleń. Choć nie da się przedstawić całości ich tyluletniego dorobku, spróbujmy chociaż w kilku słowach wskazać na główne elementy osiągnięć. 

 

Pani Jolanta Wakulińska przepracowała w szkole 28 lat. Była organizatorką niezapomnianych, przeprowadzanych z rozmachem konkursów recytatorskich i przedstawień szkolnych oraz powiatowych. Jako wymagająca polonistka stała się współautorką sukcesu wielu roczników maturzystów.  Wychowawczyni wielu klas, zawsze zaangażowana w opiekę nad młodzieżą.

 

Pani Barbara Galbarczyk była zatrudniona w liceum od 20 lat jako nauczycielka religii. Dbała o oprawę merytoryczną i muzyczną uroczystości religijnych oraz jasełek, motywowała uczniów do udziału w olimpiadach wiedzy biblijnej, dbała o duchowe wsparcie maturzystów dzięki wyjazdom na Jasną Górę.

 

Pan Maciej Pietruszczak pracował w szkole od 1994 r. na różnych stanowiskach, ostatnio nauczyciela wychowania fizycznego, edukacji dla bezpieczeństwa i plastyki. Dbał o oprawę plastyczną niezliczonych szkolnych przestawień. Współorganizator wielu zawodów sportowych, wycieczek, mocno zaangażowany w wychowanie licealistów wychowawca.

 

Pani Bożena Wierzbicka, zatrudniona w liceum od 2001r., zajmowała się funkcjonowaniem zaplecza gospodarczego szkoły, dbała o bezpieczeństwo i czystość budynku oraz otoczenia. Czuwała nad prawidłowym przebiegiem rozbudowy szkoły.

 

Pani dyrektor Barbara Laskus, podkreślając nieoceniony wkład w funkcjonowanie szkoły, życzyła wszystkim na nowej drodze realizacji własnych pasji i zainteresowań.  Odchodzący od nas pracownicy podziękowali gronu pedagogicznemu i administracji za to, że w szkole czuli się jak w domu. Dzięki przyjaźniom i koleżeństwu mają wrażenie, że są na tym etapie życia zawodowo spełnieni. Wzruszeni doniosłością chwili, szczególnie podziękowali za długoletnią współpracę poprzedniemu dyrektorowi szkoły - Robertowi Pielakowi.

 

Odchodzą nasi koledzy, przyjaciele, współpracownicy, którzy na zawsze zapisali się swoją wyrazistą osobowością w historii „Słowaka”.

 

Będziemy o Was pamiętać!

 

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-24 09:22:54
Data edycji: 2026-06-24 14:55:27
Ilość wyświetleń: 31

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej