Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Poruszamy ważne tematy - profilaktyka WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY

Poruszamy ważne tematy - profilaktyka WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY

W dn. 21.04.2023 r. odbyła się w naszym liceum minikonferencja dedykowana profilaktyce WIRUSOWEGO ZAPALENIA WĄTROBY,  zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Otwocku w ramach realizacji programu profilaktycznego dla uczniów szkół średnich „Podstępne WZW”.  W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas  biologiczno-chemicznych: 1e1, 1e2, 2e oraz uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.

Konferencję otworzyła wicedyrektor naszego liceum p. Barbara Laskus, a w trakcie jej trwania głos zabrały, przekazując nam cenne informacje:

- p. Monika Jaworska-Pudek – kierownik Sekcji Epidemiologii z otwockiego SANEPID-u, która w ramach Europejskiego Tygodnia Szczepień opowiadała o korzyściach wynikających ze szczepień ochronnych;

- p. Barbara Pepke, prezes Fundacji Gwiazda Nadziei, zajmującej się szeroką działalnością w zakresie promocji zdrowia, która opowiedziała o swoich osobistych doświadczeniach z WZW oraz o formach wsparcia dla osób zarażonych wirusem HBV i HCV;

- oraz p. pani Olga Tronina, nefrolog, transplantolog kliniczny z Kliniki Medycyny Transplantacyjnej, Nefrologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, która wygłosiła niezwykle interesujący wykład nt. wirusowego zapalenia wątroby, w tym dot. m. in. uświadomienia ryzyka zakażenia  wirusami HBV i HCV oraz zagrożeń z tym związanych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy  zaangażowali się w zorganizowanie tego ważnego przedsięwzięcia, w tym szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych niezwykłych PRELENGENTEK oraz p. Urszuli Rechtzygiel z otwockiego SANEPID-u, która czuwała nad całą jego organizacją.

Dbajmy o nasze bezpieczeństwo I pamiętajmy każdego dnia o profilaktyce WZW!

https://www.youtube.com/watch?v=l_b8MtDq5YI

Data dodania: 2023-04-26 21:01:57
Data edycji: 2023-04-26 21:38:16
Ilość wyświetleń: 86

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej