Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2022

Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego ZŁOTĄ SZKOŁĄ 2022

Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce w Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2022. Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty. W tegorocznym Rankingu wzięto pod uwagę dane 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w maju 2021 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.
Zasady Rankingu ustaliła Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.
Kryteria Rankingu Liceów 2022 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).

Z satysfakcją informujemy, że po raz kolejny nasza szkoła znalazła się w gronie najlepszych szkół w Polsce. Zajęliśmy 133. miejsce w rankingu liceów ogólnokształcących w Polsce i jest to awans o 46 miejsc w stosunku do roku poprzedniego, 124. miejsce w rankingu maturalnym liceów ogólnokształcących, oraz 40. miejsce w rankingu wojewódzkim – woj. mazowieckie.

Gratulujemy wszystkim Maturzystom 2021r. tak wspaniałych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Waszej edukacji.

 

Więcej informacji na stronie: Ranking Liceów Ogólnokształcących - Perspektywy

 

Data dodania: 2022-01-12 12:26:33
Data edycji: 2022-01-12 21:03:54
Ilość wyświetleń: 187

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej