W dniach 24-27.12.2024r i 02.01.2025r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Edukacja teatralna - ciąg dalszy

Edukacja teatralna - ciąg dalszy

Mimo pandemii nie zaprzestajemy starań o obcowanie ze sztuką wyższą - organizujemy wyjazdy do teatrów w Warszawie. Tym razem zobaczyliśmy w Teatrze Polskim klasykę dramatu - "Wiśniowy sad" Antona Czechowa w reżyserii Krystyny Jandy. Pojechaliśmy tam 26 listopada 2021 roku przy już prawie zimowej aurze, aby napawać się marzeniem o starym arystokratycznym świecie wiśniowego sadu, który musi ustąpić pola nowoczesnym formom kapitalizmu - to, co było chlubą regionu, zostaje brutalnie wyrąbane, aby mogły powstać działki dla letników.

 

Miłośnicy teatru z klas 1a, 1c, 2c, 3b i 3f pod opieką polonistek Agaty Żurawskiej i Ewy Bednarskiej-Piętki zobaczyli teatr tradycyjny, który mógł się wydawać nużący, za to zawierał perełki autorskie w ujęciu psychologicznym postaci.  Zaletą teatru na żywo jest możliwość zobaczenia plejady aktorów starszego i średniego pokolenia. Tu wymienimy kilka nazwisk: wśród kobiet zobaczyliśmy Grażynę Barszczewską, Dorotę Landowską, Joannę Trzepiecińską i Annę Cieślak, wśród ról męskich Jerzego Schejbala, Szymona Kuśmidera i Tomasza Błasiaka.  Poza uczniami do teatru pojechała spora grupa nauczycieli, więc wyjazd był zarazem integracyjny, co oddaje atmosferą panującą w naszej szkole.

 

Sztuka wymagała uwagi i skupienia. Byliśmy na niej zaledwie tydzień po premierze i możemy podpisać się pod słowami reżyserki:

 

"Zapraszamy na spotkanie z bodaj najpiękniejszym dramatem - komedią Czechowa – ostatnim jego dziełem, uznanym za arcydzieło i jego duchowy testament. „Wiśniowy sad” to historia o końcu i początku, o przemijaniu i utracie, tęsknocie i nieuchronnej zmianie. Ciepły, ironiczny ton i miłość Czechowa do postaci sprawia, że tak trudno się z nimi rozstać. Pobądźcie w tym świecie, warto. To przynosi wzruszenie i ulgę."

/Krystyna Janda/

Data dodania: 2021-11-29 08:55:21
Data edycji: 2021-11-29 09:02:56
Ilość wyświetleń: 542

Konkursy

Sprawdź
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

„Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa.”
„Trzeba mi nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba.”

Juliusz Słowacki

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej