Konkurs Recytatorski „Wokół Słowackiego” 2017/2018

W dniu 23.03.2018 odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Wokół Słowackiego”. 23 uczestników z 10 szkół zmierzyło się z niezwykle bogatą poezją naszego Patrona Juliusza Słowackiego.

Przewodniczeniu jury konkursowemu podjęła się po raz kolejny p. Justyna Sieńczyłło, aktorka teatralna i filmowa, współwłaścicielka Teatru Kamienica w Warszawie, a towarzyszyły jej p. Iwona Woźnica, pedagog szkolny i wieloletni organizator konkursu oraz p. Małgorzata Zagórska, nauczyciel języka polskiego ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Św. Rodziny w Otwocku, która zgodnie z tradycją konkursu została wylosowana spośród obecnych opiekunów.

Honorowy patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Otwocku, które współfinansowało nagrody dla laureatów wręczone przez p. Anetę Bartnicką, Członka Zarządu Starostwa Powiatowego w Otwocku oraz p. Roberta Pielaka, Dyrektora naszego liceum.

Poziom poszczególnych recytacji był wysoki i wyrównany. O kolejności przyznanych miejsc decydowały w wielu przypadkach niewielkie różnice, wynikające ze sposobu interpretacji utworu, dykcji, poziomu opanowania tekstu lub ogólnego wrażenia artystycznego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom oraz szkołom za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnej jego edycji.

Wyniki:

Kategoria: szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne:

I miejsce: Filip Pardyak, SP Nr 12

II miejsce: Alicja Kruk, SP Nr 8

III miejsce: Gabriela Pielak, SP Nr 5

Wyróżnienia: Małgorzata Trzaskowska, SP Nr 1; Franciszek Witalis, Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 96

Kategoria: licea + technika:

I miejsce: Aleksandra Nowicka, LO Nr I im. K.I. Gałczyńskiego w Otwocku

II miejsce: Jan Drewicz, LO Nr III im. J. Słowackiego w Otwocku

III miejsce: Dalila Chetouane, ZS Nr 2, opiekun p.

Wyróżnienia: Kamil Mętrak, ZSE-G w Otwocku, Oliwia Zakrzewska, LO Nr III im. J. Słowackiego w Otwocku, Aleksandra Kowalska, LO Nr I im. J. Gałczyńskiego w Otwocku

Organizatorzy: p. Agnieszka Sadurska, p. Iwona Woźnica, p. Dorota Kuśmirek, Biblioteka Szkolna

Link do galerii zdjęć

© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive