Finalistka XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej

W dniach 5-7 kwietnia 2018 roku odbył się ogólnopolski etap XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Gościła nas archidiecezja łódzka w ośrodku rekolekcyjnym w Porszewicach. W finale wzięło udział 123 uczestników z 41 diecezji. Nasze LO reprezentowała Klaudia Górska z kl. 2c. Natomiast na wszystkich etapach w olimpiadzie zmagało się ok. 10 tys. młodych z całej Polski.

W czwartek odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy wraz z opiekunami zostali przedstawieni przez p. Magdalenę Myjak. Był wspólny śpiew i modlitwa. Na zakończenie słowo wygłosił ks. abp Grzegorz Ryś. Życzył wszystkim wygrania olimpiady.

Następnego dnia w godzinach porannych odbył się etap pisemny oceniony później przez uczestników jako niezwykle trudny. Po tych zmaganiach wszyscy mogli trochę się zrelaksować i zwiedzić Łódź – miasto czterech kultur. W południe w katedrze odbyła się Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Marka Marczaka. Po południu zaś można było odkryć arkana Szkoły Filmowej, odwiedzić Muzeum Kinematografii oraz Centrum Nauki w EC1 i planetarium.

Ostatniego dnia, czyli siódmego kwietnia, po Mszy św. zostało przedstawionych 10 laureatów. Choć Klaudia nie znalazła się w ich gronie, to jednak zdobyła tytuł finalisty :-)

Serdecznie jej gratulujemy :-)

B.G.

Link do galerii zdjęć

© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive