MATEMATYCZNE ZMAGANIA GIMNAZJALISTÓW

W tym roku szkolnym nauczyciele matematyki przeprowadzili w LO Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku II Powiatowy Konkurs Matematyczny "Przygoda z matematyką" dla młodzieży klas gimnazjalnych. Konkurs był dofinansowany ze środków Powiatu Otwockiego.
Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie wiedzy i umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia, a także kształtowanie zainteresowań matematyką. Konkurs pozwolił zdiagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkryć ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Pierwszy etap został przeprowadzony w szkołach. Prace były oceniane przez nauczycieli a przesłane organizatorowi rozwiązania były weryfikowane.
Do finału awansowali najzdolniejsi matematycznie uczniowie z następujących szkół:

- Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Łączniczek AK w Józefowie
- Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
- Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie
- Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance
- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie


16 marca zaprosiliśmy w progi naszej szkoły gimnazjalistów mających zmierzyć się z zadaniami finałowymi. O godzinie 8.30 uczniowie rozpoczęli zmagania z matematycznymi zadaniami. Konkurs trwał 60 minut. W czasie sprawdzania prac zaprosiliśmy gości na spotkanie z licealistami z Samorządu Szkolnego, którzy opowiedzieli gimnazjalistom o życiu "Słowaka" i oprowadzili ich po naszej szkole. O godzinie 11.00 nastąpił punkt kulminacyjny całego przedsięwzięcia – przedstawienie zwycięzców i wręczenie nagród. Nagrody wręczyła pani Aneta Bartnicka Członek Zarządu Powiatu Otwockiego.

Laureatami zostali:
I miejsce:
Hubert Sobociński - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
II miejsce:
Mateusz Ćmoch - Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku
III miejsce:
Zofia Wąsowska - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gliniance
dwa wyróżnienia:
Piotr Rosłoniec, Mateusz Gołąb - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionu "Zośka" w Celestynowie

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serdecznie dziękujemy szkołom i nauczycielom za przygotowanie uczniów.

Organizatorzy:

Barbara Laskus

Marian Łuniewski

Tomasz Tobiasz

Galeria zdjęć

© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive