XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i co roku uczestniczy w nim prawie 30 tys. uczniów w całej Polsce.

Zakres merytoryczny tegorocznego konkursu obejmuje Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem. Tekstem źródłowym jest Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu –  najnowszy przekład z języków oryginalnych z komentarzem (Edycja Świętego Pawła, 2011).

Patronat honorowy nad OKWB sprawują JE Ks. Abp Wojciech Polak Prymas Polski, JE Ks. Abp Stanisław Gądecki  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz liczne grono ordynariuszy polskich diecezji.

W dniu 25.04.2017 r., na poziomie każdej z polskich diecezji, rozstrzygnęły się etapy diecezjalne Konkursu.

W Diecezji Warszawsko – Praskiej 53 zwycięzców szkolnych etapów rywalizowało o tytuł najlepszego młodego znawcy Pisma Świętego.

Z naszej szkoły w etapie diecezjalnym wzięli udział:

  • Klaudia Górska z klasy 1c
  • Rafał Górski z klasy 1b
  • Aleksandra Suchańska z klasy 2a.

Uczestnicy mieli za zadanie rozwiać test składający się z 45 pytań. To właśnie spośród nich 7 osób awansowało do części ustnej. W tej części, ich wiedza była sprawdzana przez powołaną komisję konkursową. Ten etap wyłonił 3 najlepszych znawców Biblii w diecezji. Najlepsi pojadą na finał, który odbędzie się 5 i 6 czerwca 2017 r. w Niepokalanowie. Nagrodami będą indeksy na wyższe uczelnie oraz zagraniczne pielgrzymki.

Wśród trójki zwycięzców diecezjalnych jest uczennica naszej szkoły – Aleksandra Suchańska.

Gratulujemy Oli i serdeczne życzymy sukcesu w finale!

Opracował: Sławomir Kosmala

© Liceum Ogólnokształcące Nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2018 facebook

EU e-Privacy Directive