SREBRNA TARCZA DLA SŁOWAKA

 tarcza2018

Ranking najlepszych liceów i techników 2018.

SŁOWAK
 po raz piąty uzyskał
srebrną tarczę w rankingu miesięcznika edukacyjnego "Perspektywy".

 

W tegorocznym rankingu przeanalizowano wyniki 2186 liceów ogólnokształcących oraz 1743 techników. Głównym kryterium były wyniki maturalne z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz osiągnięcia szkół w olimpiadach przedmiotowych.

Ranking uwzględnia szkoły, w których maturę w maju 2017r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

W skład Kapituły Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2018 wchodzą przedstawiciele trzech środowisk edukacyjnych:

  • przewodniczący komitetów głównych olimpiad przedmiotowych,
  • dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE),
  • członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).

Przewodniczącym kapituły jest prof. dr hab. Jan Łaszczyk, były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. Kształcenia KRASP.

Szczegóły dotyczące rankingu dostępne są www.licea.perspektywy.pl

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

© Liceum Ogólnokształcące Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku 2010-2015